Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

ObrazekZOO v Plzni není sice velká, ale je moc krásná a všem ji vřele doporučuji. I když jako pomalu všechny zoologické zahrady stojí na kopci a projít ji celou dá trošičku zabrat Součástí zoologické zahrady je i Dinopark, který je v areálu Plzeňské zoologické zahrady, akorát se do něj platí vstupné zvlášť. Pokud jste milovníky dinosaurů a máte rádi film Jurský park, tak neváhejte a přijeďte se podívat. Za zhlédnutí stojí i návštěva videoprojekce v 3D rozměru o dinosaurech. Stojí to určitě za to.

 

 

 

 

 

Kdo holduje jeskyňaření a prolézá rád veškeré díry v naší zemi, tak navštivte krásné jeskyně kousek od Berouna. ObrazekKdo ovšem trpí klaustrofóbií, ať nikam nejezdí. Je tam opravdu dost těsno. Nebo si raději zajeďte na blízkou zříceninu hradu Tetín. Je odtud krásný výhled po okolí a na krásné meandry řeky Berounky.

 

 
 

 


Nevím už kdo nám poradil si zajet kousek od Prahy na hrad v Červený Újezd. Jedno ale vím, že určitě nikdo z vás nebude znechucen jeho návštěvou. Jde totiž o novodobý hrad. Co myslím pod pojmem novodobý. Není totiž starší než asi deset let. Jeden šílenec se prostě rozhodl, že si na svém pozemku postaví hrad a tak ho taky postavil. Hrad, hradní příkop, zahrada a skanzen. Prostě bomba. Opravdu doporučuji.Obrazek

 

 


  • Rozštípená skála

Na našem druhém srazíku jsme zavítali jsme já a moje milovaná choť zavítali do blízského okolí Ždáru nad Sázavou a zajeli se podívat do vesničky Hamry nad Sázavou. Zde jsme u místního hotýlku zanechali našeho tátošíka a vydali se po turistické značce asi kilometr až na  staré tábořiště za kterého  je krásný výhled na tuto skálu. Jako první vás však všechny zaujme nádherná hlava slona (mamuta), vytesaná z kamene, která hlídá toto krásné a malebné údolí s meandry řeky Sázavy. Určitě pokud pojedete někdy kolem, jukněte sem a pokochejte se krásnou přírodou. Není to sice kochání na moc dlouhou dobu, ale stojí to za to.

A navštívili jsme další Zoologickou zahradu. Potěšlivá zpráva pro všechny návštěvníky je to že jako jediná kterou jsme zatím navštívili je celá na rovině. ObrazekPlno atrakcí pro děti a pro starší je tu výstava obrazů mistra Zdeňka Buriana. Takže kdo si vzpomenete na jeho ilustrace v knihách od Eduarda Štorcha, tak neváhejte a přijeďte.Obrazek
A toto ještě přibude.....tedy až bude chvilička času