Jdi na obsah Jdi na menu
 


Venku prší a vy máte jít z dětmi na výpravu? I na tuto bolístku jsme tady a můžeme Vám doporučit plno zajímavých míst v Brně, kde se děti mohou dosyta vyřádit a vy s nimi. Snad si vyberete a budete spokojeni jak Vy, tak i děti z Vašeho oddílu.

 

  1. Hvězdárna na Kraví hoře: V Brněnské hvězdárně na Kraví hoře lze vzhlédnout plno zajímavých představení a přednášek. A to nejen pro děti , ale i pro dospělé. Zároveň zde můžete pozorovat Slunce, Měsíc, hvězdy , komety, planety naší sluneční soustavy a jiné vesmírné objekty.
  2. Bruslení v Boby centru: Já sám sice bruslit neumím, ale když není zimní sezona, tak se dětem mimo zimní období touto akcí určitě zavděčíte. S klasickými bruslemi tady však neuspějete, protože tady v Boby centru potřebujete pouze kolečkové brusle. Pokud však doma žádné takové nemáte, tak se nebojte, protože za mírný poplatek si zde brusle můžete půjčit přímo na míru.
  3. Brněnská ZOO: Jedenkrát za rok se náš klub vždy vydá do Zoologické zahrady v Brně Bystrci. Rád bych Vám tuto výpravu doporučil, poněvadž se zde za poslední rok otevřelo plno nových atrakcí, a to nejen pro děti. Mezi tyto atrakce patří i speciální výběh pro kočkovité šelmy. Společně se svým oddílem se můžete dohodnout a vybrat určitý obsah peněz a na jeden rok sponzorovat jakékoliv zvířátko v této ZOO. Náš klub dva roky sponzoroval takové malé, přítulné zvířátko, které se jmenuje Piraňa. Já za to nemohl. Děti si jej vybrali sami v hlasování. Vy si můžete vybrat ze seznamu, podle toho, kolik se Vám podaří vybrat v hotovosti.
  4. Koupání v krytém bazéně: V Brně je plno krytých bazénů, kam se dá za deštivého počasí zajít a z dětmi se pořádně vyřádit. Chce to jen jediné. Mít plavky. Vše ostatní se dá v dnešní době za mírný poplatek půjčit. Pro děti to bude změna, hrát celou výpravu samé vodní hry. Vřele doporučuji.
  5. Návštěva Muzea: Po Brně je tolik Muzeí, že se to nedá ani spočítat. Chce se to jen dívat na plakáty a pro děti vybrat to pravé tak, aby je to bavilo. Nebo vybrat takové Muzeum, které se svým zaměřením expozice nejvíce podobá vaší celoroční hře. Jisto jistě si vyberete.     
  6. Brněnské památky: Procházka po Brně a prohlídka různých památek taky není na škodu. Možná by jste se divili, jak málo toho děti od rodičů o Brně vědí. V loňském školním roce jsme měli jako celoroční hru Brněnské pověsti a tak jsme se několikrát s celým oddílem vydali do města a tyto památky týkající se těchto pověstí navštívili. Chytněte se za srdce, kdy Vy sami jste se na některé tyto památky byli podívat. Chodíte kolem nich téměř denně, ale podívat se na ně Vás vůbec nenapadlo. Co třeba například: Zazděný radní, Brněnské kolo, Brněnský drak, Šikmá věžička na staré radnici, Neslušný mužíček na kostele svatého Jakuba, Petrov, Špilberk a plno dalších a dalších.